ul. Leśna 17, Wronki 64-510
sekretariat@szkolanalesnej.edu.pl

SAMSUNG PROJEKT – OD INFORMATYKA DO PROGRAMISTY

Ruszamy z kopyta i nie oglądamy się za siebie. W ramach innowacji, zgodnie z planem lekcji, w każdy piątek uczniowie z klasy 3i realizują zajęcia specjalistyczne. Udowadniamy, że nawet pandemia nas nie ogranicza. Na razie szkolenie przez specjalistów z firmy Samsung odbywa się w formie zdalnej. Uczniowie łączą się z pracowni informatycznej w szkole z prowadzącymi zajęcia na terenie zakładu. Pierwsze piątkowe zajęcia dotyczyły tworzenia stron i aplikacji internetowych. Wykład przeprowadził pan Hubert Niezborała omawiał dobór programu do tworzenia stron względem znajomości i wiedzy uczniów. Drugi wykład (kurs) z montażu i konfiguracji lokalnych sieci komputerowych przeprowadził pan Piotr Liszkowski. Zaprezentował urządzenia do diagnostyki okablowania sieciowego, urządzenia niezbędnego w razie poszukiwania usterki mechanicznej okablowania. Uczniowie otrzymali praktyczne wskazówki oraz zadania do samodzielnego wykonania.

Stawiamy na nowoczesne oraz innowacyjne formy i metody oraz organizację nauczania, które dają wymierne efekty.