ul. Leśna 17, Wronki 64-510
sekretariat@szkolanalesnej.edu.pl

INWESTYCJE

Europejski Fundusz Rolny na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie

Bieżnia na Leśnej oficjalnie otwarta!

Kolejna inwestycja zrealizowana! W środę 20 września oficjalnie otwarto nowy obiekt sportowy przy Zespole Szkół nr 1 we Wronkach. Zadanie pn. Budowa bieżni lekkoatletycznej i skoczni do skoku w dal dla mieszkańców Powiatu Szamotulskiego zostało zrealizowane w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, poddziałanie 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”, złożonego w ramach naboru wniosków w LGD „Puszcza Notecka”

– Dziś mamy prawdziwe święto w Powiecie – mówił podczas uroczystości otwarcia obiektu Starosta Józef Kwaśniewicz. Gospodarz Powiatu podkreślał, że zadanie to kończy proces poprawy – udoskonalania bazy sportowej przy szkołach powiatowych, który 2 lata temu podjęła Rada Powiatu obecnej kadencji. Wyrażał zarazem nadzieję, że dzięki bieżni oraz skoczni do skoku w dal, młodzież będzie rozwijać swoje sportowe pasje, co z pewnością przełoży się na sukcesy lekkoatletyczne (i nie tylko) uczniów oraz starszych mieszkańców Powiatu. 4 – torowa bieżnia lekkoatletyczna o długości 78 m oraz skocznia do skoku w dal o długości 39 m są bowiem ogólnodostępne.

Przysłowiową „kropką nad i” środowego wydarzenia było symboliczne przecięcie wstęgi na nowym obiekcie. Aktu tego, oprócz Starosty Szamotulskiego i radnych powiatowych, dokonali: Monika Kozber – Dyrektor ZS nr 1 we Wronkach, Irena Wojciechowska – Wiceprezes LGD „Puszcza Notecka” oraz Jacek Rutkowski – Prezes firmy Amica. Przy szkole rozegły się głośne brawa!

Młodzież postanowiła od razu przetestować bieżnię. Przy głośnym dopingu nauczycieli i uczniów odbył się pokazowy bieg na 60 m oraz piłkarska sztafeta.

Wartość zadania to 160 tys. zł, przy dofinansowaniu blisko 83 tys. zł. Warto zaznaczyć, że nowoczesny obiekt posiada certyfikat IAAF pozwalający na rozgrywanie międzynarodowych zawodów lekkoatletycznych.

Budowa ogólnodostępnych siłowni zewnętrznych dla mieszkańców Powiatu Szamotulskiego

W wyniku rozstrzygnięcia postepowania o udzielenie zamówienia publicznego Powiat Szamotulski podjął prace związane z budową ogólnodostępnych siłowni zewnętrznych dla mieszkańców Powiatu Szamotulskiego zlokalizowanych na terenie Gminy Wronki. Wraz z początkiem października br. podpisane zostały umowy z wykonawcami planowanych obiektów, którzy niezwłocznie przystąpili do powierzonych im zadań. Wszystkie prace przebiegły sprawnie i już w poniedziałek, 16 października br., oddano do użytku siłownię zewnętrzną, zlokalizowaną na ternie Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich we Wronkach. Obiekt wyposażono w urządzenia typu: biegacz, orbitrek, prasa nożna, twister/wahadło, wioślarz, koła tai chi, prasa ręczna, rowerek, prostownik pleców, a także tablicę informacyjną.

Poprzez różnorodność urządzeń siłowych oraz ich ogólnodostępność, stworzone zostały dogodne warunki korzystania z obiektów przez mieszkańców różnych grup wiekowych i o różnym stopniu kondycji fizycznej.

Koszty kwalifikowane operacji wg umowy o dofinansowanie wynoszą 70 tys. zł w tym 63,63%, tj. 44,5 tys. zł stanowi dofinansowanie w ramach poddziałania 19.2.: „Wsparcie i wdrożenie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego PROW na lata 2014-2020, w ramach działania: „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, objętego Programem w zakresie: Budowa lub przebudowa ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej lub rekreacyjnej, lub kulturalnej.