ul. Leśna 17, Wronki 64-510
(67) 254 02 13
sekretariat@szkolanalesnej.edu.pl

PSYCHOLOG I PEDAGOG

PSYCHOLOG I PEDAGOG SZKOLNY

PEDAGOG SZKOLNY

Lucyna Szymankiewicz

Lucyna

Godziny pracy:

Poniedziałek11:30 – 15:30
Wtorek9:30 – 14:00
Środa8:00 – 11:00
Czwartek11:30 – 16:00
Piątek

10:00 – 14:00

 

PSYCHOLOG SZKOLNY
Kinga Bujna

Kinga

Godziny pracy:

Poniedziałek8:00 – 14:00
Wtorek8:00 – 10:00
Czwartek8:00 – 10:00
  
 

 

Poniedziałek 15.30 – 16.15

Piątek 8.00 – 8.45

Istnieje możliwość spotkania w innym terminie po wcześniejszym uzgodnieniu

MASZ PROBLEM?!

Uczniu, zwróć się do pedagoga/ psychologa gdy:
• czujesz, że nikt Cię nie rozumie, jesteś samotny
• nie potrafisz porozumieć się z nauczycielem
• masz problemy rodzinne

• chciałbyś określić swoje predyspozycje i mocne strony
• chcesz podzielić się swoją radością, sukcesem
• chciałbyś pomóc innym, ale nie wiesz w jaki sposób
• masz ciekawe pomysły, którymi chcesz się podzielić

Przyjdź także z każdą sprawa, z którą sam nie potrafisz sobie poradzić!

Rodzicu, zwróć się do pedagoga/ psychologa, gdy:

• niepokoi Cię zachowanie dziecka
• zauważasz u dziecka problemy w uczeniu się
• chcesz porozmawiać o dziecku i twoich z nim relacjach
• potrzebujesz wsparcia w procesie wychowania
• masz pytania i nie wiesz do kogo zwrócić się po pomoc

Zapraszamy. Postaramy się pomóc!

Pedagog i psycholog szkolny – zajmują się działalnością profilaktyczną, psychoedukacyjną i wychowawczą. Realizują zadania w zakresu doradztwa zawodowo – edukacyjnego. Współpracują z nauczycielami, dyrekcją, rodzicami, instytucjami służącymi pomocą dziecku i rodzinie (Poradnie Psychologiczno-Pedagogiczne, Policja, Ośrodki Pomocy Społecznej, Sądy Rodzinne).

Ale głównym partnerem w pracy pedagoga i psychologa szkolnego jestUCZEŃ!!!

Gdzie jeszcze szukać pomocy w trudnych sytuacjach,
czyli ważne adresy i numery telefonów: 

1.Anonimowy formularz

 

2. Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży

116 111

www.116111.pl

3. Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna

To miejsce, gdzie dzieciom i młodzieży udziela się m.in. pomocy, gdy mają kłopoty w nauce czy trudność z wyborem zawodu. Młode osoby mogą zgłaszać się również po pomoc psychologiczną, np. mając trudności w nawiązywaniu kontaktów z rówieśnikami czy problemy w rodzinie. Z pomocy poradni można skorzystać bezpłatnie.

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna                                   
ul. Bolesława Chrobrego 8b
64 – 500 Szamotuły
Tel. 664 064 138

www.pzppp-szamotuly.pl

Fila we Wronkach
ul. Poznańska 42
64 – 510 Wronki
Tel./fax. 67 254 03 53

4Poradnia Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży


Jest to miejsce, gdzie bezpłatnie można skorzystać z pomocy psychologa i psychiatry. Możesz się tam udać, gdy przeżywasz trudne emocje, masz problemy, z którymi ciężko jest Ci sobie poradzić. Jeśli jesteś osobą niepełnoletnią, na wizytę w Poradni może umówić Cię rodzic lub opiekun.

Jeżyckie Centrum Zdrowia Psychicznego
ul. Litewska 8
60 – 605 Poznań

Tel.61 841 79 67

www.psychiatria-poradnie.pl

5. Punkt Interwencji Kryzysowej

Świadczy pomoc osobom – dzieciom, młodzieży, dorosłym – znajdującym się w sytuacji, z którą nie są w stanie sobie same poradzić i która wpływa na ich codzienne życie. Może ona wynikać ze zdarzenia losowego, sytuacji rodzinnej lub trudnych przeżyć osobistych. Ośrodki Interwencji Kryzysowej udzielają pomocy bezpłatnie.

Punkt Interwencji Kryzysowej przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie

Ul. Wojska Polskiego 1

64 – 500 Szamotuły

Tel. 61 292 26 74/ 61 292 03 20

W każdy czwartek, w godzinach 15:30 – 21:30

6. Ośrodek Pomocy Społecznej (OPS)

Celem działania Pomocy Społecznej jest głównie wsparcie osób i rodzin w przezwyciężeniu trudnych sytuacji życiowych.  OPS udziela pomocy materialnej rodzinom mającym trudności finansowe, zapewnia posiłki oraz niezbędne ubrania osobom potrzebującym, udostępnia schronienie rodzinom, które utraciły mieszkanie. Pomoc Społeczna zajmuje się również dożywianiem dzieci w szkole. Do Ośrodka Pomocy Społecznej możne także zgłosić się osoba, dziecko, które doświadcza przemocy np. w rodzinie.

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
ul. Powstańców Wlkp. 23
64 – 510 Wronki
Tel. 67 254 00 44
mgops@mgopswronki.pl

7. Policja         

Na policję możesz zadzwonić (numer 112) lub udać się osobiście  – zawsze, gdy grozi Ci jakieś niebezpieczeństwo. Jeśli więc ktoś robi Ci krzywdę lub kogoś się obawiasz, masz prawo powiadomić o tym policję. Na policję możesz także zgłaszać sytuacje związane z popełnieniem przestępstwa.

Tel. 112

8. Sąd Rodzinny

To wydział sądu zajmujący się sprawami osób nieletnich i rodzin. Gdy rodzice nie wywiązują się w sposób odpowiedni z opieki nad dzieckiem, sąd rodzinny może zaingerować w sytuację rodziny i zbadać jak ona wygląda. Do sądu rodzinnego można zwrócić się o pomoc np. w sytuacji, gdy dziecko jest źle traktowane przez rodziców lub gdy rodzice niewystarczająco się nim opiekują. Wniosek do Sądu Rodzinnego może napisać każda osoba, która podejrzewa, że dobro dziecka jest zagrożone.

Sąd Rejonowy w Szamotułach

III Wydział Rodzinny i Nieletnich

Al. 1 Maja 5a

64 – 500 Szamotuły

Tel. 61 292 19 13

"Pedagog to w pewnym sensie kierownik ludzkich zachowań. Ma w zanadrzu różne pomysły na wychowywanie dzieci. Umie ich słuchać. I dobrze, bo rodzice nie zawsze mają na to czas”.