ul. Leśna 17, Wronki 64-510
sekretariat@szkolanalesnej.edu.pl

Przyjazd do internatu w dniu 31.08.2020r.

Zasady obowiązujące podczas meldunku w Internacie w roku szkolnym 2020/2021

W celu zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim wychowankom, rodzicom oraz pracownikom placówki kwaterowanie odbędzie się w dniach 31.08 – 01.09 2020 r. w odpowiednim reżimie sanitarnym oraz zgodnie z harmonogramem, który zostanie opublikowany w późniejszym terminie. Prosimy śledzić na bieżąco stronę internetową oraz Facebook.

Jednocześnie informujemy, że spotkanie Rodziców nowo przyjętych wychowanków z Dyrektorem oraz Gronem Pedagogicznym odbędzie się 31 sierpnia 2020 o godz. 17:00.

Wyciąg z Procedury zapewniania bezpieczeństwa w związku COVID 19: Procedury bezpiecznej organizacji pracy Internatu Technikum nr 1

1. Warunki meldunku w internacie w roku szkolnym 2020/2021.

1)      Do internatu przyjmowani są jedynie zdrowi wychowankowie, bez objawów infekcji zgodnie z ustalonym harmonogramem w dniach 31.08 – 01.09 2020 r.

2)      Osoby mające objawy wskazujące na chorobę, mające bliski kontakt z osobą zakażoną, podejrzaną o zakażenie lub przebywającą w domu z osobami poddanymi kwarantannie lub izolacji nie mogą mieszkać w internacie. Powinny zostać w domu i skorzystać z teleporady medycznej, a także stosować się do zaleceń lekarza.

3)      Przed planowanym przyjazdem do internatu, każdy wychowanek musi dostarczyć podpisany własnoręcznie przez niego i jego rodzica formularz, a w nim:

a)      akceptację regulaminu i procedur

b)      zgody,

c)      oświadczenie zdrowotne.

Wypełniony formularz musi trafić do internatu najpóźniej w dniu przyjazdu (skan podpisanych dokumentów lub ich zdjęcia można przesłać drogą e-mailową na adres: internat@op.pl. do niedzieli 30.08.2020 r. (tel. kontaktowy 67 2540743, 67 2540213). Formularz stanowi załączniki do procedury. W razie braku możliwości wydrukowania formularza można przesłać zdjęcie lub skan ręcznie czytelnie przepisanej treści wraz z wymaganymi podpisami).

W przypadku braku posiadania oświadczenia, uczeń nie będzie zakwaterowany
w internacie.

4)      Wychowankowie przyjeżdżający po raz pierwszy do internatu wchodzą do budynku pojedynczo zgodnie z harmonogramem, dezynfekują ręce i zasłaniają usta i nos, zostaje im zmierzona temperatura.

5)      Wychowanek musi być zabezpieczony we własną maseczkę.

6)      Wychowankowie podpisują się na liście meldunkowej, przygotowanej wcześniej przez wychowawców grup (z odnotowaniem daty i godziny przyjazdu). Długopis po użyciu jest każdorazowo dezynfekowany.

7)      W trakcie przyjazdu wychowankom może towarzyszyć jeden opiekun, który nie może wejść do internatu, stosowne dokumenty przekazuje przez dyżurkę Wychowawców.

8)      Wychowanek ma obowiązek przywieźć niezbędne wyposażenie :

a)      Maseczki i rękawiczki jednorazowe

b)      Kołdra + poduszka + pościel

c)      Koc

d)     Organizery do szafy (plastikowe pojemniki, np. na leki, kosmetyki, bieliznę)

e)      Kubek + sztućce

f)       Lampka nocna

g)      Strój galowy na uroczystości szkolne (biała koszula/bluzka, czarne/granatowe spodnie/spódnica)

Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich informuje, że w związku z podwyżką cen produktów spożywczych począwszy od 1 września dzienna stawka żywieniowa w internacie (zgodnie z Zarządzeniem Dyrektora nr 36/2020) będzie wynosiła: 27 zł/dzień – Akademia KKS Lech Poznań; 18,00 zł/dzień – pozostali wychowankowie. Opłata za pobyt pozostaje niezmieniona (70 zł/m-c)