ul. Leśna 17, Wronki 64-510
sekretariat@szkolanalesnej.edu.pl

Czas Zawodowców BIS

W październiku odbyły się zajęcia specjalistyczne w laboratoriach w Pile w ramach wsparcia dla uczniów technikum z programu Czas zawodowców BIS pod patronatem Politechniki Poznańskiej. To już kolejne zajęcia z cyklu laboratoriów zawodowych, które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Uczniowie klas trzecich technikum w zawodzie technik informatyk i technik mechatronik uczestniczyli w pięciodniowych dodatkowych zajęciach, które podwyższają ich kwalifikacje. Mieli możliwość pracować na najnowocześniejszym sprzęcie IT, drukarkach 3D, spawarkach światłowodów oraz systemie alarmowym SATEL. Uczniowie wykonywali ćwiczenia na stanowiskach prezentacyjnych: moduły keyston, patchpanele, kable skrętkowe, światłowodowe złącza mechaniczne, kable światłowodowe, pigtaile. Konfigurowali system alarmowy SATEL – alarm optyczny. W ramach programu odbyło się również szkolenie z doradztwa zawodowego, które przygotuje uczestników do sprawnego wejścia na rynek pracy. Każdy otrzymał certyfikat potwierdzający nabycie nowych umiejętności,  wzbogacający ich CV. Serdecznie dziękujemy nauczycielom: Agnieszce Rybarczyk, Magdalenie Walczak, Julii Grzyl, Elżbiecie Kocoń, Monice Roszak, Kindze Brzeskiej, Marcinowi Idaszkowi, Tomaszowi Bednarkowi, Krzysztofowi Gorącemu za poświęcony czas, wsparcie i opiekę nad uczniami podczas przejazdów do i w czasie laboratoriów.