Samsung LABO LOGO

W lutym 2017 roku ruszyła trzecia edycja zajęć Samsung Labo organizowanych w naszej szkole. Uczniowie z klas drugich i trzecich technikum uczestniczą w zajęciach organizowanych przez programistów Firmy Samsung. Podczas ćwiczeń realizowanych dotychczas, uczestnicy zdobyli wiedzę i rozwinęli umiejętności w tematyce dotyczącej redukcji kosztów poprzez optymalizację konstrukcji, projektowania układu sterowania lodówki, podstaw sterowania mikroprocesorowego na podstawie ATMEGA32, podstaw jakości, rysunku technicznego i pomiaru detali, podstaw automatyki w oparciu o sterowniki PLC.

10 maja 2017 roku pod szkołę został podstawiony transport, którym uczniowie pojechali na teren SEPM, gdzie w praktyce poznali podstawowe typy czujników, zapoznali się z prostym schematem elektrycznymi z podłączaniem i badaniem sygnałów wyjściowych.

Również 17 maja zajęcia z Samsung Labo odbędą się na terenie SEPM gdzie tym razem będą realizowane treści dotyczące budowy, typów zmiennych, przebiegu programu w oparciu o sterowniki PLC uczniowie będą mogli porównać sterowniki PLC i sterowanie "przekaźnikowe" jak również zobaczą jak podłącza się sterownik PLC według przygotowanego schematu.

14 czerwca wszystkich uczestników czeka egzamin!

Życzymy powodzenia!

Plan 2017

Linki do pozostałych artykułów:

Powiatowe Targi Edukacji i Pracy 2017 w Szamotułach

Targi Pracy i Edukacji 2017 w Gimnazjum im. ppłk Z. Orłowskiego w Lubaszu