• baner01.jpg
 • baner02.jpg
 • baner03.jpg
 • baner04.jpg
 • baner05.jpg
 • baner06.jpg
 • baner07.jpg
 • baner08.jpg
 • baner09.jpg
 • baner10.jpg
 • baner11.jpg
 • baner12.jpg
 • baner13.jpg
 • baner14.jpg

Odbiór świadectw maturalnych odbędzie się w czwartek 4 lipca w sali nr 18 z wychowawcami. 

Harmonogram:

13:00 - klasa 3s

13:30 - klasa 4m

14:00 - klasa 4i

14:30 - klasa 3cd

15:00 - pozostali absolwenci

24.06.2019 r. odwiedził nas absolwent z Firmy Wieland Electric – pan Rafał Łukowiak, który zapoznał się z aplikacjami sprzętu przekazanego wcześniej szkole dla potrzeb kształcenia technicznego w mechatroniku i automatyku. Nauczyciele zawodowcy – pan Tomasz Bednarek i Mateusz Ratuszyn zaprezentowali zmontowany sprzęt, który zimą został przekazany szkole. Projekt będzie kontynuowany we wrześniu wspólnie z umową.

„Wszystko ma swój początek i swój koniec, a każda chwila znika tak szybko, że nawet gdybyśmy chcieli ją zatrzymać przemija, znika nim zdążymy ją powspominać.”Tymi słowami uczniowie Szkoły na Leśnej rozpoczęli uroczysty apel kończący rok szkolny 2018/2019, na którym po raz ostatni żegnaliśmy klasy 3 wygaszanego gimnazjum,a pierwszy raz klasę 8 Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego. W uroczystości wziął udział pan Kazimierz Michalak - członek Zarządu Rady Powiatu Szamotulskiego, Bartosz Roszak - prezes Wronieckiej Dychy, Marcin Wróbel - dyrektor KKS Lech Poznań, oraz Pani Karina Małecka - Koput przedstawiciel Rady Rodziców. Na początku uroczystości pani Dyrektor Monika Kozber podsumowała mijający rok szkolny i skierowała kilka słów do absolwentów. Życzyła im, aby dostali się do wymarzonych szkół i spełniali swoje marzenia. Najlepszym absolwentom wręczono świadectwa z wyróżnieniem i to właśnie oni dostąpili zaszczytu wpisania się w towarzystwie rodziców do ”Złotej Księgi” naszej szkoły.

W niedzielę 16 czerwca 2019 roku o godzinie 10.00 wystartowała V Wroniecka Dycha. Jak co roku nasi uczniowie wzięli udział w tej ważnej imprezie dla społeczności wronieckiej. Uczniowie z chęcią zgłaszali się do wolontariatu i okazali się być niezastąpieni. Ci, co nie byli, niech żałują, ponieważ atmosfera była fantastyczna a poziom sportowy biegaczy i chodziarzy bardzo wysoki.

Wszystkich chętnych zapraszamy do wolontariatu za rok!!!

Dyrektor, Grono Pedagogiczne i Uczniowie serdecznie zapraszają wszystkich rodziców, a szczegółnie rodziców absolwentów III klas Gimnazjum i VIII klasy Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego, na uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019, które odbędzie się w dniu 19 czerwca 2019r. o godzinie 9.00 w hali sportowej Zespołu Szkół Nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich.

W tym roku tematem przewodnim w tygodniu z biblioteką była … czekolada. Nasi uczniowie mogli wziąć udział w słodkich konkursach:

We wtorek 4 czerwca 2019 r. odbył się konkurs „Czekoladek bez liku mamy w słoiku, policz, ile ich jest drogi czytelniku” – w bibliotece wystawiony został słoik z czekoladkami, a każdy chętny do wzięcia udziału w konkursie czekoladkowym miał za zadanie oszacować ilość umieszczonych w słoiku czekoladek. Dziś możemy już ogłosić, że tych czekoladek było 98. Wśród biorących udział dwie osoby podały liczbę najbardziej zbliżoną do rzeczywistej (100) i były to Natalia Piotrowska z klasy III f oraz Joanna Krzyżaniak z klasy II cd. W środę 5 czerwca od rana już uczniowie rozpoczęli zmagania w quizie ze znajomości lektur szkolnych. I tu było różnie, jedni wykazali się świetną ich znajomością, a inni polegli już na drugim pytaniu. W konkursie ze znajomości lektur wygrali przedstawiciele następujących klas: III f – 21 dobrych odpowiedzi, I cd – 38 odpowiedzi i III m – 31 odpowiedzi.

Tyle jeśli chodzi o konkursy, ale co jeszcze się działo w tym tygodniu?

W czwartek „Przyłapani na czytaniu” otrzymali lizaki o ile pochwalili się ulubioną książką, którą mieli ze sobą. A w piątek klasa I cd wzięła udział w ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Jak nie czytam jak czytam”. I tyle w roku szkolnym 2018/2019. Serdecznie dziękujemy za zabawę i już dziś zapraszamy w przyszłym roku.

Nagrody za tegoroczne konkursy zostaną rozdane podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego.    

W minioną sobotę, 01.06.2019 r., w naszej szkole odbyła się kolejna edycja „Biegania z Leśną”. Impreza pod patronatem Starosty Szamotulskiego zgromadziła grono zainteresowanych aktywnym spędzaniem czasu wolnego. Dużym zainteresowaniem cieszyły się następujące konkurencje: tor przeszkód, wyścigi i hula-hop. W ramach w/w konkurencji rozdaliśmy najlepszym uczestnikom nagrody rzeczowe. Dodatkowymi atrakcjami były: bilard nożny, siatkówka, tory przeszkód, grill i ciepła zupa. W konkurencjach biegowych w każdej kategorii wiekowej nagrodzone zostały pierwsze trzy miejsca. W konkurencji nordic walking, która cieszyła się w tym roku największą popularnością, nagrodziliśmy również pierwsze trzy miejsca. Najmłodsi oprócz uczestnictwa w atrakcjach festynu mogli wziąć udział w Biegu Malucha oraz miło spędzić czas w wiosce indiańskiej. Szczególne podziękowania kierujemy do naszych współorganizatorów: Nadleśnictwa Wronki oraz Firmy Dynaxo. Nadleśnictwu dziękujemy za możliwość wykorzystania tras biegowych oraz pomoc w nadzorowaniu bezpieczeństwa przebiegu imprezy, a Firmie Dynaxo za zasponsorowanie koszulek.

W dniu 28.05.2019 r. w Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu odbyła sie gala finałowała 11 edycji kampanii „Drugie życie”. Wśród zaproszonych gości znalazły się uczennice klasy II cd: Oliwia Hawryszkiewicz, Julia Roman i Zuzanna Skowrońska wraz z opiekunem. W projekcie wzięło udział sześć dziewcząt, oprócz wymienionych wyżej mity o transplantacji rozwiewały również Liwia Sztukowska, Natalia Roszak i Martyna Nowacka. W gali wzięli udział lekarze transplantolodzy, a także osoby żyjące dzięki przeszczepionym narządom, które wspierały nas w czasie kampanii. W tej edycji w kampanii wzięły udział 32 szkoły z Wielkopolski, z których najlepsze zostały zaproszone na galę, a wśród nich i nasza szkoła. Działania, zaangażowanie i pomysłowość naszych dziewczyn została doceniona i Kapituła kampanii przyznała nam jedną z trzech równorzędnych nagród głównych - czek charytatywny na 2000 zł. Dziewczyny byłyście wspaniałe, przyjemnie było z Wami pracować. Gratuluję sukcesu! 

Zapraszam do obejrzenia zdjęć i relacji z gali finałowej:

https://wtk.pl/news/47800-drugie-zycie-po-przeszczepie?src=feed&srcindex=10&device=dt 

Szkolny koordynator kampanii

                                                                                     Alicja Jałocha

W piątek 24 maja 2019r. w Szamotułach odbyły się zawody lekkoatletyczne - Szkolna Liga Lekkoatletyczna, w których udział wzięła reprezentacja naszej szkoły w składzie: Konenc Kamil, Urban Mikołaj, Chojan Igor, Matysik Piotr, Stasiak Ernest, Wasik Karolina, Malach Hubert, Mrowiński Mateusz, Śmigiel Michał, Warguła Dawid, Wilkutowski Mateusz.

W dniu 22 maja 2019r. reprezentacja naszej szkoły w składzie: Michał Śmigiel i Igor Chojan wzięli udział w Mistrzostwach Powiatu Szamotulskiego w siatkówce plażowej chłopców. Panowie wywalczyli III miejsce i tym samym awansowali do Mistrzostw Rejonów. Gratulujemy i życzymy powodzenia w następnych zawodach!

Opiekun: Monika Kinowska

OpenGRABTrójka uczniów klasy 4m (o specjalności technik mechatronik): Jakub Nowak, Łukasz WIliński oraz Kacper Kowalski wzięła w tym roku udział w Olimpiadzie Innowacji Technicznych i Wynalazczości. Wystartowali w kategorii P - pomoc dydaktyczna z pracą: OpenGRAB - manipulator cylindryczny jako dydaktyczne zastosowanie technologi druku 3D. Wsparcia w miare potrzeb udzielali im nauczyciele przedmiotów zawodowych: Marcin Idaszek oraz Mateusz Ratuszyn a, że wiele go nie potrzebowali bo to zdolne bestie są to tak skutecznie w olimpiadzie wystartowali, że zatrzymali się aż na 3 miejscu w swojej kategorii!!! Jesteśmy z Was dumni! Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na drodze zawodowej i studiach!

link: Wyniki Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości (Nasi pod kategorią P)