Ogólnopolski Turniej e-sportu i Robotyki Amatorskiej Leś-Tech rozpoczęliśmy zgodnie z planem o godzinie 10:00. Imprezę uroczyście otworzyła Pani Dyrektor Monika Kozber w towarzystwie Starosty Szamotulskiego Pana Józefa Kwaśniewicza. Gracze i fani gier komputerowych nie zawiedli i tłumnie przybyli na rozgrywki. Poza rozgrywającymi się meczami: League of Legends, Hearthstone, FIFA'17, dużym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko firmy Philips, która zaprezentowała swój najnowszy sprzęt. Firma Rafex, pokazała ploter za pomocą, którego wykonywane były rysunki zdjęć cyfrowych. Największą furorę zrobiła wykonana przez uczniów Szkoły na Leśnej Drukarka 3D oraz ładowarka do telefonu na energię bioodnawialną!

Duże emocje towarzyszyły przez cały dzień wszystkim graczom jak i widzom. Zmagania trwały do wieczora gdzie wyłoniono zwycięzców!

W turnieju FIFA'17:

1 miejsce zajął Karol Boniecki,

2 miejsce zajął Michał Olczyk,

3 miejsce zajął Michał Zastróżny.

W turnieju Hearthstone:

1 miejsce zajął Sebastian Gumny,

2 miejsce zajął Sebastian Kaźmierczak,

3 miejsce zajął Dawid Lewicki.

W turnieju Lol' a:

1 miejsce zajął zespół  MAG!C Squadon,

2 miejsce zajął zespół Łyby esports,

3 miejsce zajął zespół 31337 e sports.

Serdeczne podziękowania kierujemy do naszych sponsorów dzięki którym mogliśmy wręczyć atrakcyjne nagrody.

Na listę „Przyjaciół Szkoły na Leśnej” wpisali się:

- Starosta Szamotulski

- firma WROKLECH

- firma PPHU ALMAR DEWELOPER

- firma ELMAX

- firma PHILIPS

- firma SAMSUNG

- firma SANUS

- LEVEL technika estradowa

- firma IZOMET

- Akademia Lecha Poznań.

Zdecydowanie największe wyrazy uznania należą się uczniom klas technicznych wspieranych przez Panią Dorotę Adamską i Pana Roberta Rasia za przygotowanie, organizację i przeprowadzenie całej imprezy!

Równie gorące podziękowania należą się niezastąpionej Radzie Rodziców działającej przy Szkole na Leśnej, która wspiera każdą organizowaną przez szkołę imprezę oraz Samorządowi Uczniowskiemu, który i tym razem stanął na wysokości zadania!

Wyrazy wdzięczności kierujemy również do Redakcji Wronieckiego Bazaru oraz Portalu Moje Wronki za objęcie imprezy patronatem.

M. Nowak, J. Wachowiak