W dniu 28 listopada odbyła się w Poznańskim Centrum Edukacji Ustawicznej i Praktycznej uroczystość podpisania porozumień dotyczących współpracy zawodowej pomiędzy Poznańskim Centrum  i dziesięcioma szkołami z: Obornik Wielkopolskich, Objezierza, Rogoźna, Szamotuł, Nowego Tomyśla, Wolsztyna, Powodowa, Grodziska Wielkopolskiego, Międzychodu i Wronek.

Inicjatywa zawarcia porozumienia o współpracy była sygnowana przez Pana Ryszarda Grobelnego Prezydenta Miasta Poznania.

Współpraca będzie dotyczyła:

1. Realizacji projektów współfinansowanych przez UE ukierunkowanych na podnoszenie kwalifikacji pracowników, uczniów.
  2. Udostępnienie ośrodka egzaminacyjnego w PCEUiP dla przeprowadzenia egzaminu zawodowego dla uczniów.
  3. Realizacji usług szkoleniowych – praktycznej nauki zawodu dla klas Szkoły.
  4. Wymiany wiedzy specjalistycznej tzw. „know how”.
  5. Wzajemnej promocji Partnerów.

W uroczystości wzięli udział: Pan Ryszard Grobelny Prezydent Miasta Poznania, Jan Filip Libicki Senator RP oraz starostowie, burmistrzowie i dyrektorzy szkół – sygnatariusze porozumień.

Podpisanie porozumienia daje nowe perspektywy dla uczniów Technikum. W ramach współpracy nasi uczniowie będą mogli korzystać z wielu z 40 pracowni jakie mieszczą się w PCEUiP. Pracownie te są doskonale wyposażone,między innymi w sterowniki PLC firmy Siemens, które znajdują się w większości firm przemysłowych w Polsce. Ponadto PCEUiP posiada pracownie wyposażone w wiele stanowisk zawierających elementy pneumatyki i hydrauliki firmy Festo, a także mini linie produkcyjne między innymi z ramieniem robota firmy Mitsubishi. Porozumienie podpisane 28 listopada da naszym uczniom możliwość nauki na sprzęcie powszechnie wykorzystywanym w przemyśle.

Tekst: Sabina Marciniak