W tym roku tematem przewodnim w tygodniu z biblioteką była … czekolada. Nasi uczniowie mogli wziąć udział w słodkich konkursach:

We wtorek 4 czerwca 2019 r. odbył się konkurs „Czekoladek bez liku mamy w słoiku, policz, ile ich jest drogi czytelniku” – w bibliotece wystawiony został słoik z czekoladkami, a każdy chętny do wzięcia udziału w konkursie czekoladkowym miał za zadanie oszacować ilość umieszczonych w słoiku czekoladek. Dziś możemy już ogłosić, że tych czekoladek było 98. Wśród biorących udział dwie osoby podały liczbę najbardziej zbliżoną do rzeczywistej (100) i były to Natalia Piotrowska z klasy III f oraz Joanna Krzyżaniak z klasy II cd. W środę 5 czerwca od rana już uczniowie rozpoczęli zmagania w quizie ze znajomości lektur szkolnych. I tu było różnie, jedni wykazali się świetną ich znajomością, a inni polegli już na drugim pytaniu. W konkursie ze znajomości lektur wygrali przedstawiciele następujących klas: III f – 21 dobrych odpowiedzi, I cd – 38 odpowiedzi i III m – 31 odpowiedzi.

Tyle jeśli chodzi o konkursy, ale co jeszcze się działo w tym tygodniu?

W czwartek „Przyłapani na czytaniu” otrzymali lizaki o ile pochwalili się ulubioną książką, którą mieli ze sobą. A w piątek klasa I cd wzięła udział w ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Jak nie czytam jak czytam”. I tyle w roku szkolnym 2018/2019. Serdecznie dziękujemy za zabawę i już dziś zapraszamy w przyszłym roku.

Nagrody za tegoroczne konkursy zostaną rozdane podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego.