Dnia 26 kwietnia 2019 roku pożegnaliśmy tegorocznych maturzystów. Była to wyjątkowa uroczystość w obecności gości: Pana Kazimierza Michalaka Członka Zarządu Powiatu Szamotulskiego, Pana Wiesława Grzywaczewskiego Zastępcy Przewodniczącego Rady Rodziców, rodziców, dyrekcji, wychowawców i nauczycieli wręczono świadectwa ukończenia szkoły wyróżnienia oraz nagrody za osiągnięcia naukowe.

Pani Dyrektor Monika Kozber w swoim przemówieniu podziękowała rodzicom i nauczycielom za trud wychowania
i edukacji, a absolwentom życzyła wytrwałości, odpowiedzialności, dojrzałości i szczęścia na nowej drodze pełnej wyzwań. Szczególne podziękowania za zaangażowanie i okazaną pomoc oraz statuetkę Przyjaciela Szkoły otrzymali rodzice: Państwo Beata i Wiesław Grzywaczewscy, Państwo Magdalena i Wiesław Ryżek, Państwo Dorota i Dariusz Wilińscy, Monika i Damian Kowalscy. Odniosła się również z wielkim uznaniem dla Nauczycieli, którzy pomimo trudnej dla Nich sytuacji w ostatnich dniach nie zapomnieli o uczniach i wykazali troskę o ich przyszłość i przygotowanie do egzaminu dojrzałości.

Najlepsi absolwenci wyróżnieni zostali Nagrodą Starosty Szamotulskiego, którą wręczył Pan Kazimierz Michalak Członek Zarządu Rady Powiatu Szamotulskiego. W gronie tym znaleźli się: Paweł Tupaj z klasy III s liceum ogólnokształcącego za średnią ocen 5,57 i Łukasz Wiliński z klasy IV m technikum ze średnią ocen 5,40.

Zaszczytu wpisu w Złotej Księdze Absolwentów dostąpili:

Z klasy III cd liceum ogólnokształcącego:

• O Oliwia Odrobna średnia ocen 5,42
  • Kamila Dziurleja średnia ocen 5,37
  • Julia Dokrzewska 5,32
  • Jan Markowiak 4,85

Z klasy III s liceum ogólnokształcącego:

• Paweł Tupaj średnia ocen 5,57
  • Kamil Wamberski średnia ocen 5,00
  • Michał Zimmer średnia ocen 4,85

Z klasy IV m technikum:

• Łukasz Wiliński średnia ocen 5,40
  • Patryk Wójtowicz – średnia ocen 5,03
  • Dawid Lewicki – średnia ocen 4,94
  • Krzysztof Matelski – średnia ocen 4,75

Tradycja Szkoły jest wyróżnienie najlepszych uczniów technikum. Tytuł Najlepszego Technika Informatyka
i Mechatronika otrzymali: Jakub Zasański ze średnią ocen z przedmiotów zawodowych 4,91 oraz Łukasz Wiliński ze średnią ocen z przedmiotów zawodowych 5,07.

Absolwentom klasy 4 Technikum mechatronicznego za udział w projekcie Czas zawodowców BIS – zawodowa Wielkopolska. wręczono również Certyfikaty potwierdzające Patronat Politechniki.

Na zakończenie uroczystości głos zabrał Rafał Kubiś, Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego który w imieniu koleżanek i kolegów z młodszych klas uroczyście pożegnał maturzystów, w imieniu absolwentów wystąpili: Joanna Regdosz i Jan Kalinowski.