27 marca 2019 r. w Grzymysławicach k/Wrześni w Centrum Badań i  Rozwoju Nowoczesnych Technologii odbył się Regionalny Kongres Zawodowy organizatorem kongresu byli: Wojewoda Wielkopolski oraz Wielkopolski Kurator Oświaty we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej oraz Starosta Wrzesiński. W kongresie wzięli udział lokalni i regionalni pracodawcy, reprezentujący branże, w których kształcą szkoły w województwie wielkopolskim oraz branże strategiczne dla rozwoju regionu, dyrektorzy szkół, przedstawicieli organów prowadzących, wojewódzkich rad rynku pracy, izb rzemieślniczych, urzędów pracy, wojewódzkiej rady dialogu społecznego oraz przedstawiciele szkół wyższych prowadzących kształcenie na kierunkach odpowiadających zawodom szkolnictwa branżowego. W kongresie uczestniczyła jako zaproszony gość Starosta Szamotulski Beata Hanyżak, Dyrektor Wydziału, Edukacji, Spraw obywatelskich, Kultury, Sportu i Turystyki Jan Stefaniak oraz dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Jolanta Gałkowska. Organizację Regionalnego Kongresu Zawodowego wspierali: Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, Ośrodek Rozwoju Edukacji, Centralna Komisja Egzaminacyjna, Instytut Badań Edukacyjnych, Centrum Informatyczne Edukacji. Kongres był dla Zespołu Szkól nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich ważnym wydarzeniem. Dyrektor szkoły Monika Kozber oraz wiceprezes Amica S.A Marcin Bilik uroczyście podpisali umowę na doposażenie pracowni w stanowiska egzaminacyjne w zawodzie technik automatyk dla klasy Patronackiej. Sprzęt, który zostanie przekazany, w znaczny sposób ułatwi uczniom pracę na lekcjach oraz umożliwi nam spełnienie wymogów ośrodka egzaminacyjnego. W tym dniu wyróżnienie od Ministra Edukacji Narodowej za współpracę ze Szkołą, promocję kształcenia zawodowego wprowadzane innowacyjne otrzymała Firma SAMSUNG ELECTRONICS POLAND MANUFACTURING Sp. z.o.o., którą z rąk Pani Kurator Elżbiety Leszczyńskiej odebrał Dyrektor Olgierd Bałtaki. Podczas Kongresu odbyły się trzy panele dyskusyjne, które pozwoliły zaproszonym gościom na dyskusję o możliwych rozwiązaniach przyczyniających się do rozwoju szkolnictwa zawodowego. Wyróżnieniem dla szkoły było zaproszenie Jakuba Nowaka ucznia klasy IV technikum mechatronicznego, który zaprezentował pracę Open Grab – manipulator cylindryczny jako dydaktyczne zastosowanie technologii w druku 3D, przedstawiony projekt w całości został wykonana przez uczniów szkoły, wykorzystujących w praktyce umiejętności i wiedzę nabyte w szkole technicznej. Szkoła na Leśnej jest doceniana przez Wielkopolskiego Kuratora Oświaty za aktywne działania i innowacyjne rozwiązania, które mobilizują również Firmy do współpracy, a absolwentom gwarantują dobre przygotowanie do wejścia na wymagający rynek pracy.