Zapraszamy serdecznie sympatyków e-sportu na kolejną edycję Ogólnopolskiego Turnieju Robotyki i E - Sportu LEŚ -TECH”, którego finał odbędzie się 30 marca o godzinie 1000 w hali sportowej w szkole na Leśnej. Turniej Leś-Tech 2019 objęty został patronatem Starosty Powiatu Szamotulskiego, a partnerem naszej imprezy został Burmistrz Miasta i Gminy Wronki. Szybkie łącze internetowe niezbędne do przyprowadzenia rozgrywek otrzymaliśmy od Firmy IZOMET. Patronat medialny imprezy objęli: Dzień Szamotulski, Wroniecki Bazar, Moje Wronki. Wsparcie finansowe niezbędne do organizacji imprezy oraz wspaniałe nagrody dla uczestników rozgrywek ufundowali: Starosta Powiatu Szamotulskiego, Burmistrz Miasta i Gminy Wronki, Samsung, Wroklech, Szczotpol Wronki, P.H. Elektro, Spomasz Wronki, Sanus, Amica, Rafex, Izomet, Nowak Betoniarnia, PK Wronki, Coda Sound, EitLab, Light Sound DJ, Signify Piła. Wspierający naszą imprezę w ramach podziękowań, podczas uroczystego otwarcia imprezy otrzymają medale z podziękowaniami.

Główny cel imprezy to rozwijanie zainteresowania robotyką, informatyką, elektroniką oraz e-sportem w oparciu o pasje i umiejętności gości, organizatorów oraz kreowanie zdrowego współzawodnictwa i współorganizacjiFormę jaką obrał Leś - Tech zawdzięczamy przede wszystkim pracy i pomysłom uczniów z klas technicznych szkoły na Leśnej wspomaganych przez nauczycieli Dorotę Adamską, Katarzynę Dreger i Roberta Rasia mocno wspieranych przez panią Dyrektor Szkoły Monikę Kozber. Niespotykana chęć sprawdzenia swoich umiejętności, pasja i wykorzystanie nowoczesnych technologii rozwijających zainteresowania młodzieży, nadaje niesamowity klimat całej imprezie.

Tegoroczni gracze mogą sprawdzić swoje umiejętności w grach takich jak League of Legends, FIFA 19, Counter Strike Global Offensive 1vs1, Rocket League, Hearthstone. Sprzęt, na którym odbędą się zmagania uczestników jest nowoczesnym wyposażeniem szkoły, z którego na co dzień korzystają uczniowie podczas zajęć lekcyjnych. Aby wziąć udział w Turnieju drużyn oraz rozgrywkach indywidualnych zainteresowane osoby musiały odwiedzić stronę www.szkolanalesnej.edu.pl/lestech i dokonać rejestracji elektronicznej. W tym roku do rozgrywek zarejestrowało się 170 graczy. Następnym etapem było losowanie drużyn oraz rozgrywki kwalifikacyjne wyłaniające najlepszych graczy do finału. Transmisje rozgrywek można było obserwować na twichu, niektóre z nich były podparte fachowym komentarzem słownym. Wyłonione w rozgrywkach zespoły oraz wyłonieni gracze indywidualni zawalczą o miejsca na podium 30 marca. Są również przewidziane atrakcje dla osób, które chciałyby sprawdzić swoje umiejętności e-sportowe lub po prostu pograć sobie w ulubiona grę. Właśnie dla Was stworzona zostanie duża 30 stanowiskowa tzw. strefa gier Free To Play. Uczniowie klasy I technikum zaprezentują skonstruowanego przez nich, mechanicznie poruszającego się gokarta. Dla zgłodniałych i spragnionych, przy hali będzie zorganizowany bufet z napojami oraz smakołykami, a latający dron uwieczni zmagania uczestników i panującą podczas Leś-Techa niesamowitą atmosferę.

Dziękujemy i zapraszamy wszystkich zainteresowanych do szkoły na Leśnej do wzięcia udziału w naszym przedsięwzięciu!!!

LEŚNA ZAPRASZA!!!

CZEKAMY NA WAS!!!