W Opalenicy 18 marca 2019 r. rozegrany został finał Rejonu Poznań – Zachód, Szkolnego Związku Sportowego Wielkopolska w koszykówce dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Nasze dziewczyny dotarły do tego etapu wygrywając wcześniej mistrzostwo powiatu i awansując w półfinale rejonu. Dzięki temu miały możliwość zagrać w finale rejonu, gdzie do rywalizacji przystąpiły cztery drużyny (finaliści półfinałów): Opalenica, Swarzędz, Grodzisk i Wronki. Gimnazjalistki z Leśnej w pierwszym meczu uległy koleżankom z Opalenicy, na co dzień zawodniczkom klubu koszykarskiego MKS Opalenica. W meczu o trzecie miejsce nasze koszykarki zmierzyły się z dziewczynami z Grodziska i był to zdecydowanie najciekawszy pojedynek turnieju, dwóch drużyn o podobnym potencjale. O wygranej naszej drużyny zadecydowały ostatnie sekundy tego dramatycznego pojedynku. Czterdzieści sekund przed końcem był jeszcze remis, ale nasze dziewczyny zagrały mądrze i 5 sekund przed końcem meczu zdobyły punkt i puchar za trzecie miejsce w finale rejonu, zarazem kończąc zmagania Szkolnego Związku Sportowego na 8 pozycji w Wielkopolsce.

Skład: Wiktoria Dopierała, Wiktoria Dudziak, Zuzia Kaczmarek, Zosia Kozber (K), Nadia Matuszak, Natalia Piotrowska i Weronika Roszak. Trener / opiekun : Maciej Trojanek.