Już po raz drugi nasza szkoła, w ramach lekcji podstaw przedsiębiorczości, uczestniczyła w projekcie „Lekcje z ZUS”. Młodzież z klas Ium, Ii i Icd zdobywała praktyczną wiedzę z zakresu prowadzenia własnej działalności gospodarczej i przysługujących im świadczeń - czyli praw i obowiązków wynikających z podlegania ubezpieczeniom społecznym. W trakcie czterech lekcji uczniowie poznawali zagadnienia związane z ubezpieczeniami społecznymi. Dowiedzieli się m.in. jak działa polski system ubezpieczeń społecznych, jakie świadczenia można otrzymać, od czego zależy wysokość emerytury oraz jak opłacać składki przy prowadzeniu firmy. Materiały dydaktyczne do lekcji przygotował Zakład Ubezpieczeń Społecznych we współpracy z doświadczonym metodykiem nauczania. Zdobyte w ten sposób informacje na pewno się uczniom przydadzą w przyszłości.