Po raz pierwszy, w roku 2017, Departament Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu zorganizował konkurs pod hasłem „Powstanie Wielkopolski w mojej okolicy”. Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu dowolnej formy zajęć edukacyjnych – scenariusza lekcji, imprezy, projektu, wystawy. Konkurs skierowany był do nauczycieli bibliotekarzy bibliotek szkolnych oraz nauczycieli bibliotekarzy bibliotek pedagogicznych. Nasza biblioteka również wzięła w nim udział wysyłając scenariusz pod tytułem „Tydzień z patronem – Powstańcami Wielkopolskimi”, prezentujący szereg imprez organizowanych na tydzień przed Świętem Szkoły, między innymi.: gra terenowa, konkurs plastyczny i apel. Podsumowaniem konkursu jest publikacja, wydana w grudniu 2018 roku, zawierająca zbiór dobrych praktyk dydaktycznych propagujących wiedzę o Powstaniu Wielkopolskim.

Miło nam poinformować, że również scenariusz terenowej gry edukacyjnej wysłany przez naszą szkolną bibliotekę znalazł miejsce w wyżej wymienionej publikacji.