W związku ze zbliżającą się 100 rocznicą wybuchu Powstania Wielkopolskiego, jak co roku, zespół nauczycieli historii zorganizował konkurs o Powstaniu Wielkopolskim, tym razem dla uczniów klas pierwszych liceum i technikum. Zmagania  były dwuetapowe. Najpierw uczestnicy rozwiązywali test, a później pięciu z najlepszymi wynikami spotkało się w finale. Do udziału zgłosiło się 31 uczniów, którzy reprezentowali wszystkie klasy pierwsze. Poziom był bardzo wyrównany, a pytania okazywały się często trudne i szczegółowe. O wygranej decydowała różnica jednego punktu. Najlepiej z „powstańczą historią” poradził sobie Franciszek Marzec, a kolejne miejsca na podium zajęli Jakub Niewiadomski i Kacper Wachowiak.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.