25 października 2018 r. klasy 2M i 3M technikum odwiedziły Państwową Wyższą  Szkołę Zawodową w Pile, która już szósty raz organizuje  "Piknik Techniczny". Nasi uczniowie wraz z opiekunami po raz kolejny wybrali się na tę imprezę, znaną z wielu niezapomnianych wrażeń. Nie zawiedliśmy się, na miejscu czekało mnóstwo atrakcji. Żeby uczestniczyć we wszystkim, musieliśmy podzielić się na grupy, i tak na przykład mechatronicy z klasy drugiej wzięli udział w konkursie "Geodezja na wesoło". Oprócz tego wycieczkowicze mieli okazję posłuchać ciekawego wykładu o robotach arduino. Nasi uczniowie poznali również ciekawe potencjalne przyszłe miejsca pracy, dające technikom szansę na świetlaną przyszłość. Na koniec wycieczki młodzież zabawiła się w eksperymenty fizyczne oraz doświadczenia nad ludzkim głosem, a także poznali trochę tajników modelowania 3D. Wróciliśmy jak co roku zadowoleni i bogatsi w  nowe  doświadczenia. Nauka w praktyce zawsze się sprawdza!