3 września 2018 roku w Szkole na Leśnej odbyło się uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Pani Dyrektor Monika Kozber powitała wszystkich zebranych: uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników administracji i obsługi słowami zachęty, aby ten rok szkolny był jeszcze lepiej wykorzystany niż poprzedni. Do uczniów skierowała słowa: „To Wy pracujecie na to, jak będzie wyglądała Wasza przyszłość - ta najbliższa, ale i ta dalsza. Musicie mieć tę świadomość, że już teraz pracujecie na to, jak będzie wyglądało Wasze życie za kilka lat”. Piękną akademię przygotowały Jagoda Wachowiak i Monika Siekańska z klasą II cd. Uczniowie odegrali zabawną scenkę dotyczącą pracy nauczyciela i inscenizację pantomimiczną na temat charakteru naszej szkoły. Wśród zaproszonych gości znaleźli się dyrektorzy Akademii KKS Lech Poznań: Tomasz Rząsa, Marcin Wróbel i Rafał Ulatowski oraz Marek Pogorzelczyk prezes Błękitnych Wronki. Swoją obecnością zaszczycił nas także Pan Kazimierz Michalak – Radny Powiatu Szamotulskiego z Wronek, który wręczył w imieniu Pana Starosty stypendia dla najlepszych uczniów gimnazjum, liceum i technikum. Był to również czas podziękowań i gratulacji, jakie na ręce Moniki Kozber – złożyli reprezentanci Samorządu Uczniowskiego, za pięć lat skutecznego zarządzania placówką oraz rozpoczęcia nowej kadencji na stanowisku Dyrektora Szkoły.