7 lutego grupa uczniów z klas przyrodniczych ze Szkoły na Leśnej uczestniczyła w Dniach Akademickich organizowanych w ramach współpracy partnerskiej przez Wydział Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.  Uczniów klas patronackich przywitała Pani prof. UAM dr hab. Małgorzata Garnczarska, Dziekan ds. studenckich, która dodatkowo przedstawiła profil wydziału oraz kierunki kształcenia, które zostaną uruchomione od nowego roku akademickiego 2018/2019. Młodzież wysłuchała wykładu pt.: Natura wirusów,  który wygłosiła prof. dr hab. Anna Goździcka-Józefiak. Następnie w dwóch grupach uczestniczyli w zajęciach warsztatowych o następującej tematyce: mikroskopia świetlna i elektronowa (dr hab. Sławomir Samardakiewicz); zoologia bezkręgowców  (dr Agnieszka Mokrowiecka); świat mikrobów  (dr hab. Joanna Mokracka); roślinne kultury in vitro  (dr Katarzyna Wojciechowicz); antyoksydanty kontra wolne rodniki  (dr Jagna Chmielowska-Bąk); wybrane zagadnienia z biologii człowieka (mgr Tomasz Hadada). Wszystkie zajęcia były  bardzo interesujące, pod względem treści oraz formy.  Były one doskonałym uzupełnieniem i przypomnieniem wiadomości nabytych przez uczniów na zajęć lekcyjnych.

J. Wachowiak