W piątek, 2 lutego 2018r. odbył się finał ogólnopolskiego konkursu ELEKTRON organizowanego przez Wydział Elektroniki Mikrosystemów i Fotniki Politechniki Wrocławskiej. W konkursie wzięło udział około 1100 uczniów technikum z całej Polski. W ścisłym finale znalazło się 58 uczniów w tym Maciej Skotarczak i Damian Kompiel z klasy 4m. Opiekunem uczniów był nauczuczyciel przedmiotów zawodowych - Marcin Idaszek.
Test finałowy składał się z 25 zadań, na których rozwiązanie finaliści mieli 50 minut. Po zakończeniu testu przedstawiciele kół studenckich zaprezentowali działalności swoich kół a także oprowadzili uczestników po laboratoriach wydziału. W tym czasie komisja konkursowa dokonała oceny prac, w wynkiu której uczniowie naszeg technikum zajeli miejsca w czołowej dziesiątce stając się laureatami konkursu: Maciej Skotarczak - miejsce 7, Damian Kompiel - miejsce 10.
W rankingu szkół biorących udział w konkursie Zespół Szkół nr 1 we Wronkach zajął wysokie 5 miejsce (na 22 szkoły biorące udział w konkursie). W Wielkopolsce nasza szkoła była najlepsza, wyprzedzając Zespół Szkół Łączności im. Mikołaja Kopernika w Poznaniu.