We wtorek 9 stycznia 2018 r. trzech uczniów naszej szkoły Arkadiusz Wrzawiński, Mateusz Naparty i Bartosz Ruszczyk pod opieką p. Magdaleny Walczak uczestniczyli w Zawodach Okręgowych Olimpiady Statystycznej organizowanej przez Główny Urząd Statystyczny oraz Polskie Towarzystwo Statystyczne pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej.  Uczniowie szkoły na Leśnej znów pokazali klasę: I miejsce Arkadiusz Wrzawiński, II miejsce Mateusz Naparty, VII miejsce Bartosz Ruszczyk. Na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu spotkało się 53 uczniów wyłonionych spośród 183 uczestników zawodów szkolnych z Wielkopolski. W całej Polsce do rozwiązywania testu II etapu przystąpiło 800 uczestników w 16 województwach. Arek i Mateusz znaleźli się w gronie 70 najlepszych z całej Polski i zakwalifikowali się do zawodów Centralnych, które odbędą się w lutym i marcu tego roku. Olimpiada statystyczna jest olimpiadą tematyczną. Jej celem jest upowszechnianie wiedzy i rozwijanie umiejętności z zakresu statystyki w obszarze analiz społeczno-gospodarczych z wykorzystaniem narzędzi informatycznych oraz stymulowanie aktywności w zakresie kompetencji interpersonalnych młodzieży szkół ponadgimnazjalnych.
Trzymamy kciuki i życzymy dalszych sukcesów.