22 grudnia 2017r. w Zespole Szkół nr 1 na Leśnej odbył się uroczysty apel z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. W części oficjalnej pani dyrektor Monika Kozber powitała obecnych i złożyła serdeczne życzenia świąteczne oraz noworoczne. Podziękowała również wszystkim za wytężoną pracę, a w szczególności nowemu, prężnie działającemu Samorządowi Uczniowskiemu z przewodniczącym Janem Ryżkiem na czele. Przypomniała także o znaczących osiągnięciach uczniów oraz nauczcieli naszej szkoły w ostatnim czasie, m. in. o nagrodach zdobytych przez nasze uczennice Kamilę Dziurleję i Julię Dokrzewską w Ogólnopolskim Konkursie „Hejter, hacker, e-obywatel” i wizycie w Senacie i Sejmie RP. Następnie zostały podsumowane konkursy, które odbywały się w szkole w ciągu ostatniego miesiąca. W konkursie na najpiękniejszą, własnoręcznie wykonaną ozdobę świąteczną, zorganizowanym przez bibliotekę szkolną, nagrody otrzymali: Nadia Smolarek (IIF), Bartosz Garncarek (IIIF), Wiktoria Dopierała (IIF). W corocznym  Szkolnym Konkursie Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim zwyciężyli i nagrody z rąk pani dyrektor oraz pana Mariana Śliwy, reprezentującego zespół historyków, otrzymali: I miejsce – Sylwia Krause (IIIed), II miejsce – Jakub Perz (IVm), III miejsce – Bartosz Ruszczyk (IVm), wyróżnienia – Kamila Dziurleja (IIcd), Julia Dokrzewska (IIcd), Przemysław Skowroński (IVm). Najwięcej emocji wzbudził w ostatnim czasie wśród społeczności szkolnej konkurs na najładniejszy świąteczny wystrój sali lekcyjnej, zorganizowany przez dyrekcję szkoły, Radę Rodziców oraz Samorząd Uczniowski. Komisja konkursowa uznała, że najpiękniej udekorowaną klasą jest sala nr 01, którą opiekuje się pani Daria Sawczuk z klasą II cd. Zwycięzcy otrzymali świąteczny tort, który ufundowała Rada Rodziców i Samorząd Uczniowski. Następnie pani dyrektor wraz z panią psycholog Kingą Bujną oraz panią pedagog Małgorzatą Nowak skierowały szczególne podziękowania do wszystkich, którzy zaangażowali się w pomoc przy realizacji projektu DKMS. Uczniowie, którzy wyróżnili się w tej akcji to: Jan Ryżek (IIIm) , Kamila Dziurleja (IIcd) i Jakub Nowak (IIIm). Na zakończenie części oficjalnej przewodniczący wszystkich klas otrzymali z rąk przedstawicieli SU Jana Ryżka i Poli Marczyńskiej słodkie upominki dla uczniów.

Druga część świątecznego spotkania została uświetniona występami teatralnymi uczniów. Na szkolnej scenie odbyła się „walka aniołów z diabłami” w wykonaniu młodych aktorów, którzy przypomnieli wszystkim o tym, co jest najważniejsze w świętach. W przedstawieniu przygotowanym pod opieką p. Darii Spychały, p. Lucyny Szymankiewicz i p. Dominika Dziapy wzięli udział uczniowie klas IIF i IIG oraz Sandra Wawrzyniak (IIIcs), Kamila Dziurleja (IIcd) i Adam Machaj (IIIm). Oprawą dźwiękową zajął się Maciej Machaj (IIi). Wszystkim serdecznie dziękujemy za przygotowanie świątecznego spotkania.