Aktualności projektowe

W poniedziałek, 30 września, miały miejsce pierwsze zajęcia Koła InfoTechniczneg. Na „trening” pod wodzą Pana Bartosza Ewertowskiego stawiła się 11-osobowa reprezentacja Szkoły na Leśnej, a jego tematyka to podstawy HTML.

Jak się okazało nie było to zupełne nowum dla uczestników i standardowe zadania przewidziane na pierwsze zajęcia wykonywane były sprawnie i szybko. Pan Bartosz obiecał, że w przyszłym tygodniu nie będzie już tak „łatwo” ;-)

Zajęcia przebiegały w przyjaznej atmosferze. Można było zauważyć, że Trener przypadł do gustu całej „11” więc pozostaje tylko czekać na pozytywne efekty tej współpracy.

Tekst i fotografie: Marcin Idaszek

Dnia 23 września w Zespole Szkół nr1 im. Powstańców Wielkopolskich we Wronkach, czyli w Szkole na Leśnej, odbyła się prezentacja projektu SWOI „Strategia Wolnych i Otwartych Implementacji jako innowacyjny model zainteresowania kierunkami informatyczno-technicznymi oraz wspierania uczniów i uczennic w kształtowaniu kompetencji kluczowych”.

Na spotkanie stawiła się zainteresowana grupa młodzieży z klas technikum elektronicznego i informatycznego, począwszy od klas pierwszych a skończywszy na klasach maturalnych.

Założenia projektu przedstawił Pan Bartosz Ewertowski, który w formie quizu z nagrodami pobudził młodzież do aktywnego udziału w spotkaniu i w ten sposób zaprezentował możliwości jakie daje użytkowanie legalnego i otwartego oprogramowania.

Na zakończenie spotkania wyłoniła się reprezentacja młodzieży, która będzie uczestniczyć w zajęciach i zniecierpliwiona oczekuje na pierwsze zajęcia.

Tekst i fotografie: Marcin Idaszek