O projekcie

W Szkole na Leśnej powołane zostało Koło Informatyczno-techniczne, w ramach projektu:

Strategia Wolnych i Otwartych Implementacji jako innowacyjny model zainteresowania kierunkami informatyczno-technicznymi  oraz wspierania uczniów i uczennic w kształtowaniu kompetencji kluczowych (SWOI).W ramach tego koła przeprowadzony zostanie cykl zajęć pozalekcyjnych z informatyki w oparciu o innowacyjne scenariusze zajęć. Spotkanie informacyjne odbędzie się w poniedziałek o godz. 14.15 w sali nr 13. Prezentację poprowadzi wykwalifikowany Trener, który zaprezentuje projekt, wprowadzi uczestników w środowisko wolnego i otwartego oprogramowania. Koło zainteresowań ma na celu zachęcić uczniów/uczennice do zainteresowania się kierunkami informatyczno-technicznymi, zapoznać z tajnikami mechatroniki, a także z programowaniem przy użyciu wolnych i otwartych narzędzi. Uczniowie szkół, w których Koło Zainteresowań już funkcjonuje zdobyli wiedzę, która pozwoliła im przy użyciu poznanych narzędzi m.in. na zaprogramowanie sejfu, zamka na szyfr, czy też kodu morse'a! Świetnie radzą sobie z tworzeniem gier!

Projekt SWOI zapewni młodzieży wiedzę, zabawę i sympatyczną atmosferę :-)

Zachęcam również do zajrzenia na stronę projektu: www.e-swoi.pl, gdzie na bieżąco śledzić można zmagania dotychczasowych uczestników.

Broszurę dotyczącą projektu znajdziesz tutaj:

Tekst: Marcin Idaszek