O nas

Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół nr 1 we Wronkach tworzy 12 osób. Jesteśmy prężnie działającą, demokratycznie wybraną grupą młodzieży, która działa zarówno dla uczniów naszej szkoły, jak i dla tych spoza niej, co doskonale podkreśla nasz projekt Leś-Tech.

Mimo odpowiedzialnych stanowisk: przewodniczącego szkoły (Mateusz Naparty), zastępcy przewodniczącego (Szymon Szeląg), sekretarza (Oliwia Kotasińska), skarbnika (Bartłomiej Kaczmarek) i wielu innych, jakie pełnimy, jesteśmy normalnymi uczniami z gorszymi lub lepszymi ocenami, codziennymi młodzieńczymi problemami, takimi, jakie ma każdy inny.

Staramy się jak najbardziej uatrakcyjnić naszej szkolnej społeczności pobyt w Szkole na Leśnej oraz zachęcić do współpracy przy takich okazjach, jak Dzień Chłopca, Dzień Kobiet, Dzień Dziecka itp., które wymyślamy i organizujemy sami pod przewodnictwem naszej opiekunki pani Karoliny Bendkowskiej wspomaganej przez p.Monikę Wachowiak, p.Justynę Starzonek oraz p.Lucynę Szymankiewicz.

Naszym największym osiągnięciem jest jednak zapoczątkowany w 2011 roku, autorski projekt ogólnopolskiego turnieju e-sportu i robotyki amatorskiej, który spotkał się z dużym odzewem również studentów (np. z Opola) oraz uznaniem ze strony specjalistów podkreślających dobrą organizację.

Pozwala nam to wierzyć, że w kolejnych latach Leś-Tech i pozostała nasza działalność zakończą się jeszcze większym sukcesem i będą powodem do dumy.

• Regulamin Samorządu Uczniowskiego
  • Plan Pracy Samorządu na rok szkolny 2012/2013