Nasza szkoła 27 października mocnym uderzeniem zainaugurowała start kampanii Drugie Życie.

Projekt będzie trwał aż do maja. Mamy grupę zaangażowanych uczniów i nauczycieli, którzy przez najbliższe kilka miesięcy będą promować ideę przeszczepiania narządów oraz oświadczeń woli.

Dlaczego zajmujemy się tym tematem?

W Polsce zbyt mała liczba organów do przeszczepu stanowi jedną z głównych przyczyn ograniczających liczbę transplantacji, które dla wielu chorych są jedynym ratunkiem. Statystyki dotyczące transplantacji w Polsce, mimo że z roku na rok coraz lepsze, są jednymi z najsłabszych w Europie.

Jak będziemy działać?

Mamy przygotowany wstępny harmonogram działań. Chcemy dotrzeć do jak największej liczby osób i promować oświadczenia woli, a także wzbudzać do refleksji i podejmowania rozmów.

Jak dotąd zorganizowaliśmy inaugurację kampanii w naszej szkole. Rozdawaliśmy ulotki i oświadczenia woli. Poza tym wszyscy mieliśmy dużą frajdę - przy dźwiękach muzyki pękały balony, w środku których znajdowaliśmy specjalne przesłanie akcji. Ułożyliśmy też żywy napis DRUGIE ŻYCIE, a na sam koniec wypuściliśmy w niebo kolorowe lampiony.

Zapraszamy do galerii.