Dnia 29.10.2014 roku klasa 1m wraz z nauczycielami Sabiną Marciniak i Marcinem Idaszkiem gościła na Politechnice Poznańskiej.

Wyjazd został zorganizowany w ramach innowacji pedagogicznej prowadzonej w klasie mechatronicznej. Zajęcia odbywały się w Zakładzie Mechatroniki i Maszyn Elektrycznych pod czujnym okiem dr inż. Rafała Wojciechowskiego. Tematem były elementy bierne i aktywne, układy RLC i przetworniki elektromechaniczne. Uczniowie zapoznali się z obsługą podstawowych przyrządów laboratoryjnych, tj. zasilacz impulsowy czy oscyloskop. Ta wiedza została wykorzystana do rejestracji i obserwacji przebiegów elektrycznych podstawowych elementów elektrycznych i elektronicznych. Uczniowie mieli również okazję obserwować sygnały elektryczne powstających w prostych przetwornikach elektromechanicznych. Kolejny wyjazd odbędzie się w listopadzie.