13 października zrobiliśmy kolejny krok na drodze do uruchomienia pilotażowego programu Samsung Labo. Gościliśmy w naszej Szkole przedstawicieli firmy Samsung, reprezentujących wroniecką fabrykę jak i dział innowacji SEPOL, SEPM, SERPOL  z Warszawy oraz przedstawicieli Fundacji Rozwoju Nowoczesnych Technologii z Poznania.

Celem spotkania było omówienie podstawowych założeń programu, zaplanowanie najbliższych działań oraz prezentacja pomieszczeń szkoły, w których mógłby zostać zainstalowany sprzęt do prowadzenia zajęć w ramach Labo. Ustalono, że do programu będą kwalifikowani uczniowie technikum. Dodatkowo, chętni uczniowie klas gimnazjalnych i licealnych będą mogli wziąć udział w zajęciach w ramach programu Mistrzowie Kodowania, również prowadzonego przez firmę Samsung. Będą mogli nauczyć się podstaw programowania, np. zaprojektować i opracować własną grę komputerową. Teraz przed nami dużo pracy i wiele atrakcji !