16 października  przedstawiciele Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich - dyrektor Monika Kozber oraz nauczyciel informatyki Dariusz Kiełbasiewicz wzięli udział w uroczystości otwarcia pracowni komputerowej w Szkole Podstawowej nr 58 w Poznaniu, ufundowanej dla tej placówki przez  firmę Samsung Electronics Polska Sp. z o.o. Uroczystość miała na celu uhonorowanie zaangażowania i osiągnięć nauczycieli oraz uczniów szkoły imienia Jerzego Kukuczki w ramach programu "Mistrzowie kodowania". Poza oficjalną uroczystością, bardzo profesjonalnie przygotowaną gospodarzy, którą swoim udziałem zaszczycili wiceprezydent Poznania Mirosław Kruszyński, przedstawiciele Rady Miasta Poznania oraz  Parlamentu RP i Kuratorium Oświaty, gościom zaprezentowano pokazową lekcję, w ramach której uczniowie, w czasie niespełna trzydziestu minut,  samodzielnie zaprogramowali prostą grę komputerową w edukacyjnym środowisku programistycznym SCRATCH, które powstało w słynnym Massachusetts Institute of Technology. Sprawna realizacja tego złożonego zadania bardzo nam zaimponowała! Tego typu zajęcia zorganizowane zostaną również dla naszych gimnazjalistów w drugim semestrze bieżącego roku szkolnego.