Jak co roku Szkoła na Leśnej uroczyście obchodziła Święto Edukacji Narodowej. Apel rozpoczęła Pani Dyrektor Monika Kozber, dziękując pracownikom szkoły za pracę i zaangażowanie. Do życzeń dołączył również  Pan Krzysztof Ruszczyk przewodniczący Rady Rodziców, który na ręce Pani Dyrektor złożył symboliczny bukiet kwiatów.  Sylwetkę Stanisława Zgaińskiego wronieckiego pedagoga, żołnierza Armii Krajowej, którego imię od 13 października nosi skwer niedaleko naszej szkoły, przybliżył profesor Marian Śliwa.

Kolejny etap uroczystości należał do młodzieży. W części artystycznej mogliśmy spotkać Duchy Polskiej Edukacji, obejrzeć Gombrowiczowską lekcję języka polskiego i wysłuchać pięknego wiersza Zbigniewa Herberta "Pan od przyrody". Tę część apelu przygotowali uczniowie klasy IIIf: Zuzanna Woźniak, Zofia Zachciał, Adam Salski, Szymon Roszak i Szymon Kijek. Uroczystość prowadzili : Zuzanna Barwin i Mateusz Naparty, a oprawą muzyczną zajął się zespół w składzie: Klaudia Janicka, Jacek Kmiecik i Radosław Waśkowiak.

Po zakończeniu części artystycznej zaprezentowali się kandydaci do Samorządu Uczniowskiego. Przed rozejściem się do klas, na spotkania z wychowawcami, uczniowie złożyli nauczycielom  podziękowania i życzenia.