W dniu 13 października 2014 obchodzony jest Światowy Dzień Ratownictwa Medycznego i my również zapragnęliśmy zaangażować się. W szkole odbyła się wystawa „Pierwsza pomoc w ratowaniu najcenniejszej wartości – życia”.

W tym dniu w Zespole Szkół nr 1 odbyła się również próbna ewakuacja. Ćwiczenia miały na celu sprawdzenie sprawności organizacji i warunków ewakuacji, ale przede wszystkim w myśl hasła „praktyka czyni mistrza” - przypomnienie wszystkim procedur, dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia.

Uczniowie i nauczyciele zachowując środki bezpieczeństwa, szybko i sprawnie opuścili budynki szkoły i internatu. Wszystkie osoby będące w szkole oraz w internacie zdążyły się ewakuować. Wszyscy w spokoju i bez paniki wykonali zadanie próbnego alarmu, a dyrektor szkoły przyjęła raport od nauczycieli dotyczący stanu obecności uczniów.

Dziękujemy  serdecznie Powiatowej Zawodowej Straży Pożarnej z Szamotuł, która przeprowadziła dla nas zarówno ewakuację oraz pokaz dotyczący udzielania pierwszej pomocy, w tym resuscytacji krążeniowo – oddechowej oraz przygotowanie rannego do transportu.