Dnia 3.10.2014 roku zagościł w naszej szkole Pan mgr inż. Rafał Wojciechowski. Prowadził on zajęcia z klasą 1m w ramach innowacji pedagogicznej dotyczącej kształcenia zawodowego w technikum mechatronicznym. Uczniowie mieli okazje zapoznać się z Panem Rafałem, który będzie prowadził warsztaty na Politechnice Poznańskiej przez najbliższe cztery lata ich kształcenia.

Na pierwszym spotkaniu klasa zapoznała się z podstawowymi zagadnieniami mechatroniki. Pan Wojciechowski zaprezentował im podstawowe zagadnienia z zakresu energii elektrycznej i mechanicznej. A mianowicie  z zasadą działania silnika prądu stałego. Uczniowie mieli również okazje fizycznie doświadczyć zjawisk napędzających pracę tego silnika, poprzez pracę z magnesem, baterią i drutem miedzianym. Ich zaangażowanie i efekty pracy można zobaczyć na zdjęciach poniżej.

Jedno jest pewne, oprócz dobrej zabawy, była to doskonała forma poszerzenia wiedzy i zagłębienia się w tajniki mechatroniki.