Dnia 2.10.2014 roku klasa 1m wraz z nauczycielami Sabiną Marciniak i Marcinem Idaszkiem wybrała się do PoznańskiegoCentrum Edukacji Ustawicznej i Praktycznej. Taka możliwość jest spowodowana faktem, iż szkoła w zeszłym roku podpisała porozumienie współpracy z tą placówką. Spora, ponieważ aż 26 osobowa  grupa młodych mechatroników wybrała się do PCEUiP w ramach innowacji pedagogicznej dotyczącej kształcenia zawodowego technik mechatronik.

Uczniowie Technikum na Leśnej mieli okazje zapoznać się z elementami pneumatycznymi. Bardzo dużo satysfakcji sprawiło im połączenie układu i samodzielne uruchomienie go. Ich pierwsze doświadczenie z powietrzem jako elementem napędzającym układ było bardzo pouczające. Z pewnością był to dzień pełen nowych wyzwań mechatronicznych i nowych doświadczeń.

Innowacja pedagogiczne znacząco zmienia proces edukacji w zawodzie technik mechatronik. Uczniowie w ramach tego projektu będą odbywali wiele kształcących wycieczek między innymi na Politechnikę Poznańska, czy do firm przemysłowych.