W dniu 26 września 2014 roku obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych.

Celem obchodów takiego dnia jest uświadomienie sobie potrzeby znajmości języków obcych. Żyjemy w czasach, w których otwarte są granice państw, można bez przeszkód podróżować, poznawać inne kraje, ich tradycje i kulturę. To ubogaca każdego z nas. Jest łatwiej podróżować, poznawać inne tradycje, inne kultury, zawiązywać przyjaźnie, gdy można się z mieszkańcami danego kraju porozumieć w ich ojczystym języku. Dlatego nauka języków obcych powinna być obowiązkiem każdego zdrowomyślącego ucznia.

Klasa I f przygotowała krótki program, którym chciała przybliżyć koleżankom i kolegom kraje, których języków uczą się. Została przedstawiona prezentacja o Niemczech i Wielkiej Brytanii. Uczniowie recytowali wiersz w języku niemieckim , zaprezentowali taniec „belgijkę”, film o torcie o nazwie Sacher, który jest wytwarzany w Wiedniu.

Przygotowali również degustację słodyczy pochodzących z krajów niemiecko - i anglojęzycznych. Uczniowie muszą przekonać się,że chcąc być nowoczesnym człowiekiem, a zwłaszcza europejczykiem, należy znać jeden a najlepiej dwa języki obce . Jest to sprawa tak oczywista, jak posiadanie przez prawie każdego prawa jazdy , nie można czuć się wykluczonym z europejskiego społeczeństwa.