24 września 2014 roku na hali sportowej naszej szkoły odbyły się obchody dnia pierwszoklasisty. Z tej okazji przedstawiciele samorządu uczniowskiego pod opieką p. Karoliny Bendkowskiej, p. Justyny Starzonek oraz p. Moniki Wachowiak przygotowali dla naszych „kotów” wiele ciekawych zabaw i konkurencji.

Wraz z początkiem czwartej lekcji, po oficjalnym rozpoczęciu imprezy przez dyr. Monikę Kozber na naszych pierwszoklasistów czekały już przygotowane atrakcje. Pierwszą spośród konkurencji było picie mleka na czas. Przedstawiciele poszczególnych klas gimnazjum wraz z wychowawcami (Ig – p. Jagoda Bąk, If – p. E.Nogaj, Ih – M. Kinowska) podeszli do stolików, na których były kubki mleka i wypili je w błyskawicznym tempie – jak na prawdziwe koty przystało! W kolejnych zawodach zadaniem było wypicie wyciśniętego wcześniej kubka soku z cytryny. Tym razem, poza czasem, oceniana była również mimika uczestników z klas ponadgimnazjalnych (Ied z wych. p. M.Siekańską, Im – wych. S. Marciniak, Iai – wych. p. A.Wilk, oraz Is – wych. p. Marian Śliwa). Klasa, która po spożyciu tego kwaśnego napoju przybrała najsłodsze minki otrzymała dodatkowe punkty.

Wtedy rozpoczęły się konkurencje sportowe – wyścigi rzędów.  Nie były to jednak banalne wyścigi. Uczniowie zmierzyli się ze sobą pod względem umiejętności utrzymania gazety na brzuchu podczas biegu, skakania jak kangur z plastikową butelką między nogami, noszeniu kolegów na materacach jak na noszach i owijaniu ich papierem toaletowym jak mumie. Wszyscy bawili się świetnie, a papierowe mumie wyglądały imponująco.

Po tych nadzwyczajnych zawodach przyszedł czas na rozstrzygnięcie rozpoczętego wcześniej konkursu na rysunek karykaturalny wychowawcy. Podczas prezentacji powstałych rysunków wychowawcy mieli podejść i odgadnąć, które z dzieł należy do nich. Wszyscy bawili się przy tym fenomenalnie.

Na koniec, nowo przybyli do naszej szkoły nauczyciele zaśpiewali wspólnie na karaoke znaną wszystkim piosenkę zespołu Boys „Jesteś szaloną”. Zadedykowali ją pani dyrektor Monice Kozber. Cała sala wraz z rozbawioną dyrekcją podrygiwała w rytm muzyki, klaszcząc.

Po ogłoszeniu wyników tych międzyklasowych zawodów i rozdaniu słodkich nagród wszyscy, rozluźnieni i z szerokimi uśmiechami na twarzach, udaliśmy się z powrotem na lekcje.