Dnia 1 września 2014 roku o godzinie 9.00  odbyła się inauguracja roku szkolnego 2014/2015.

Oficjalną część rozpoczęto od wprowadzenia pocztu sztandarowego i wspólnego odśpiewania hymnu narodowego.

Prowadzący uroczystość Paula Zych i Adam Salski powitali Dyrekcję , Grono pedagogiczne, zaproszonych gości  i całą społeczność uczniowską.  Ważną częścią uroczystości było wręczenie przez pana starostę Pawła Kowzana stypendium Starosty Szamotulskiego, za szczególne osiągnięcia i celujące wyniki w nauce.  Następnie głos zabrała pani dyrektor Monika Kozber, która przedstawiła nowych nauczycieli, przekazała informacje o najważniejszych zadaniach na nowy rok szkolny, zwróciła uwagę na bezpieczeństwo  i życzyła wszystkim „mało stresu, dużo zapału i optymizmu”.

Po części oficjalnej uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami.

Pani dyrektor Monika Kozber  wygrała konkurs przeprowadzony przez portal szamo.info. pl i otrzymała tytuł „Dyro roku 2014” .Należy podkreślić, że to uczniowie i nauczyciele ze szkół w powiecie oddawali swoje głosy na ich zdaniem „najsympatyczniejszego dyrektora”, dlatego jest to wyróżnienie szczególne.