Uroczyste zakończenie roku szkolnego odbyło się 27 czerwca 2014 roku o godz. 12.00

Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu narodowego przez społeczność szkolną, pani dyrektor Monika Kozber zabrała głos. Przywitała zaproszonych gości, pracowników szkoły oraz uczniów. Szczególne słowa uznania skierowała do rodziców, dziękując za okazane wsparcie i zaangażowanie. W swoim wystąpieniu podziękowała wszystkim za całoroczną pracę. Gratulowała młodzieży wyników w nauce, a także życzyła słonecznych wakacji.

Uroczystość była bardzo podniosła, ponieważ swoją obecnością zaszczycił nas Starosta Powiatu Szamotulskiego pan Paweł Kowzan, który wręczył stypendium absolwentce gimnazjum Natalii Chmurak ,za celujące wyniki w nauce i wzorowe zachowanie.

Po uroczystych przemówieniach i wyprowadzeniu sztandaru szkoły, pani dyrektor wręczyła  świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce, wzorowe zachowanie. Nagrodzeni zostali również uczniowie za udział w konkursach, za pracę na rzecz klasy i szkoły.

Jednym z ważniejszych punktów uroczystości, było pożegnanie absolwentów gimnazjum. W tej części uroczystości pani dyrektor wraz z wychowawcą  wręczała świadectwa, nagrody i listy gratulacyjne rodzicom uczniów, którzy otrzymali świadectwa z wyróżnieniem. Uczniowie klas trzecich gimnazjum, którzy uzyskali średnią ocen 4, 75 lub więcej, zostali odznaczeni wpisem do Złotej Księgi Uczniów. Absolwenci z najwyższą średnią dostąpili zaszczytu ślubowania  i pożegnania sztandaru.

Część artystyczną uroczystości zakończenia roku uświetnił koncert muzyczny przygotowany przez uczniów. I oto na chwilę widownia mogła przenieść się do krainy słońca, wsłuchać w powiew letniego wiatru. Artyści w sposób szczególny zwrócili się do absolwentów gimnazjum. To właśnie im zadedykowali piosenkę zespołu Manchester

Ostatni raz z moja klasą

Już pożegnać czas mych przyjaciół

Dzisiaj każdy ma

Swój dorosły świat

Na zakończenie prowadzący podziękowali dyrekcji, gronu pedagogicznemu, pracownikom szkoły, zaproszonym gościom, za serce, uśmiech, dobre słowo, zachętę do pracy, gdy nic się nie udawało i pochwałę gdy wszystko szło dobrze.

Z żalem myśleliśmy  o minionych wakacjach, a następne wydawały się tak odległe. Nic jednak nie trwa wiecznie! Nawet rok szkolny! Oto znów jesteśmy na finiszu!

Czas na wypoczynek!