W dniach 23 i 24 czerwca Marzena Gromadzińska (uczennica klasy 2c) oraz Marta Kościjanczuk (tegoroczna absolwentka liceum) wraz z psychologiem Kingą Bujną przeprowadziły zajęcia psychoedukacyjne dla uczniów ze SP w Nowej Wsi.

Tematyka dwugodzinnych zajęć warsztatowych dotyczyła stresu. Za pomocą burzy mózgów, prac w zespołach i dyskusji, uczniowie dowiedzieli się czym jest stres, jak się on objawia oraz w jaki sposób można sobie z nim radzić. Przy dźwiękach muzyki relaksacyjnej uczniowie mieli okazję zapoznać się też z jednym z takich sposobów – wizualizacją.

W sumie przeprowadzono zajęcia dla czterech klas, podczas których Marta i Marzena wykazały się talentem pedagogicznym. Dla nas największą satysfakcję stanowią uśmiechy uczniów, ich zaangażowanie oraz bardzo pozytywne relacje na zakończenie zajęć.