Uczniowie z ZS nr 1 w składzie: Karolina Rusinek, Patrycja Janiszewska, Norbert Berlik i Michał Pawlusiński znaleźli się w gronie sześciu zespołów z całej Polski nagrodzonych w 7. edycji programu MAM HAKA NA RAKA.

Patronat honorowy nad naszymi działaniami objął Starosta Powiatu Szamotulskiego pan Paweł Kowzan.

Tegoroczna edycja została poświęcona profilaktyce nowotworów układu chłonnego. Ekipa Optymistyczne Miśki, pod opieką psychologa szkolnego Kingi Bujnej, przeszła przez wszystkie etapy projektu, od działań lokalnych (organizacja happeningu, prelekcji oraz zajęć warsztatowych nt. zdrowego stylu życia) aż po przygotowanie własnej kampanii społecznej (spotu radiowego, projektu plakatu, hasła i scenariusza reklamy telewizyjnej dot. profilaktyki chłoniaków). W tym etapie wzięło udział już tylko 80 zespołów. Zwieńczeniem kilkumiesięcznej pracy nad projektem okazała się GALA FINAŁOWA, która odbyła się 6 czerwca na warszawskim Torwarze.

Podczas Gali nagrodzono sześć najlepszych zespołów, a w gronie laureatów znalazł się także zespół Optymistyczne Miśki. Doceniono nasz projekt kampanii pt. „Nie daj się pochłonąć iluzjom” - zostaliśmy obdarowani statuetką oraz aparatami fotograficznymi i nagrodą dla szkoły – projektorem.

Udział w projekcie był dla nas niesamowitą przygodą. Tym bardziej cieszy nas fakt, że nasze pomysły i kilkumiesięczne działania zostały docenione. Czekamy na przyszłą edycję!

Optymistyczne Miśki