2 czerwca w naszej szkole odbyło się nietypowe spotkanie. Nietypowe, bo… poruszające, momentami kontrowersyjne, ale przede wszystkim – od początku do końca po prostu autentyczne. Znany terapeuta uzależnień, p. Artur Amenda z Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Arka Noego, spotkał się z uczniami dwukrotnie: najpierw z klasami liceum i technikum, a następnie z gimnazjalistami.

Podczas dwugodzinnej „żywej lekcji” p. Amenda starał się pokazać uczniom w bardzo szczery, czasami dosadny sposób, mechanizmy i konsekwencje  sięgania po substancje psychoaktywne. Kluczowym punktem spotkania było podkreślenie niszczącego wpływu używania substancji psychoaktywnych na relacje i więzi z bliskimi osobami.

Można śmiało powiedzieć, że była to bardzo osobista lekcja, która pobudziła wiele osób do refleksji, co potwierdza fakt, że na twarzach uczniów niejednokrotnie było widać ogromne poruszenie.