Tegoroczny Dzień Dziecka połączony był z Dniem Sportu i dostarczył wszystkim niezapomnianych wrażeń. W sobotę 31 maja od godziny 9.00 w parku szkolnym nauczyciele wychowania fizycznego przy wsparciu wychowawców obsługiwali stanowiska z konkurencjami , m.in. hula- hop na czas, wyścig kapsli, strzały na bramkę, slalom z piłką nożną miedzy pachołkami na czas, skoki na czas na skakance, siatkówka- serwis do wyznaczonego celu, dart, rzuty do kosza, przelewanie wody,sztafeta 4 x 400m. W rywalizacji uczestniczyli też uczniowie ze szkoły Marianum w Fuldzie, uczestnicy wymiany szkolnej z opiekunami.

W klasyfikacji klas zwyciężyła klasa II informatyczna, wszyscy zwycięzcy poszczególnych konkurencji zostali nagrodzeni. Po zakończeniu rozgrywek sportowych na wszystkich czekała smaczna kiełbaska z grilla przygotowana przez panie z kuchni internackiej.

Pogoda dopisała, uczniowie spędzili ten dzień w miłej atmosferze a nauczyciele zachęcali do zdrowej rywalizacji. Wszystko uzupełnia relacja fotograficzna.