W środę 28 maja uczniowie klas pierwszych i drugich gimnazjum wzięli udział w koncercie zespołu GLOBTROTTERS BAND.

Zespół powstał w 2009 roku z inicjatywy trzech znakomitych muzyków, reprezentujących łódzkie środowisko muzyczne, tworzą go:

Bogdan Grad - wirtuoz gry na instrumentach strunowych szarpanych,

Marek Kubisiak - od wielu lat zaliczany do elity polskich saksofonistów jazzowych,

Piotr Pietrzak - muzyk sesyjny, występował z większością artystów znanych w Polsce.

Dla naszych uczniów GLOBTROTTERS BAND przygotował edukacyjno – rozrywkowy program muzyczny pt. „Od mitów greckich do muzyki komputerowej”. Muzycy opowiedzieli o różnych instrumentach od najprostszych po najbardziej złożone, np. Akai Ewi oraz zaprezentowali współczesne sposoby gry i tworzenia muzyki z wykorzystaniem komputera i Internetu. Niektórzy spośród gimnazjalistów mogli osobiście przekonać się o tym, że gra na instrumencie nawet najprostszym wymaga sporego wysiłku i umiejętności.

Dziękujemy za dobrą zabawę!