Spotkanie z majorem Damianem Kowalskim

W dniach 14 kwietnia i 8 maja odbyły się spotkania młodzieży Zespołu Szkół nr 1 z majorem Damianem Kowalskim uczestnikiem misji pokojowej w Afganistanie.

W pierwszej części swojego wystąpienia mjr Kowalski przybliżał uczniom burzliwą historię Afganistanu, kraju, w którym od wieków toczą się wojny zarówno te zewnętrzne, jak i domowe pomiędzy rodzimymi plemionami. Następnie odwołując się do własnych doświadczeń pan major opowiadał o udziale żołnierzy Wojska Polskiego w operacji pokojowej ISAF i zadaniach, jakie Polacy realizowali w czasie jej trwania. Starał się również przybliżyć kulturę i obyczaje tego dalekiego kraju.
    Opowieści majora Kowalskiego i wspomnienia ubarwione pokazem zdjęć pomogły uczniom zrozumieć, jak bardzo niebezpieczna i wymagająca, ale także fascynująca może być służba żołnierza oraz jak wielkim szczęściem i przywilejem jest możliwość życia w kraju, w którym panuje pokój.

Serdecznie dziękujemy za możliwość spotkania i wysłuchania ciekawej opowieści o Afganistanie.