Dnia 4 maja br. na terenie Olszynek – Przystań, miała miejsce prezentacja miast partnerskich Wronek. Komitet Współpracy Gminy Wronki z Zagranicą wraz z uczniami z Zespołu Szkół nr 1 przy ul. Leśnej przygotowali stoisko, na którym prezentowane były miasta z którymi współpracują Wronki. Nasza ekipa prezentowała Francję.

Udostępniliśmy odwiedzającym wiele ciekawych atrakcji. Każdy chętny mógł rozwiązać quiz na temat Francji lub Irlandii, obejrzeć wiele ciekawych wystaw i plakatów. Dużym entuzjazmem najmłodszych gości cieszyło się malowanie twarzy w barwy państw patronackich oraz inne zaskakujące motywy. Konkurs na najładniej wymalowaną buzię uczynił tę zabawę jeszcze ciekawszą i zmotywował wszystkich do wymyślania coraz to ciekawszych charakteryzacji. Dzieci mogły też popisać się swoimi umiejętnościami w kolorowaniu szerokiej gamy zabawnych obrazków oraz w rysowaniu na kolorowych balonach, których całe pęki otaczały w niedzielę wroniecką przystań. Mimo niezbyt sprzyjającej pogody odwiedziło nas wielu wronczan z różnych grup wiekowych i wszyscy bawili się świetnie. Jeśli tym razem nie mieliście okazji pojawić się na tym wydarzeniu, koniecznie wpadnijcie za rok! Gwarantujemy, że nikt nie będzie się nudził :)

Tekst: Liliana Karzkowiak