Uczniowie Technikum w najbliższym czasie będą mieli okazje wziąć udział w tygodniowych praktykach „Cień serwisanta", jest to działanie dedykowane uczniom szkół technicznych uczestniczącym w Programie Nauka od Kuchni.W ramach współpracy serwisy partnerskie zaproszą wybranych uczniów na jeden dzień do serwisu, gdzie poprzez obserwacje i asystowanie przy obsłudze klientów będzie możliwość zapoznania się z pracą serwisanta.

„Cień serwisanta” to najlepsza okazja, aby zapytać specjalistów o nurtujące kwestie związane z elektryką, konserwacją czy naprawą sprzętu.Inicjatywa ta umożliwia nie tylko skorzystanie z doświadczeń,zawodowców, ale także pozwala na poznanie trudności z jakimi na co dzień spotykają się specjaliści w swojej pracy.

Uczestnik Programu będzie miał szansę przekonać się, że wiedza specjalistyczna i twarde umiejętności to nie wszystko. Serwisanci wprowadzą młodych techników w środowisko pracy oraz pokażą na czym polega dobra komunikacja.

Dodatkowym atutem udziału w Programie będzie możliwość skorzystania z bazy e – lerningowej, a najbardziej aktywni i wyróżniający się uczestnicy być może zostaną w serwisach na dłużej już jako pracownicy.