28 listopada odbyły się w naszej szkole warsztaty Nauka od Kuchni, w których wzięli udział uczniowie klasy 1a, 2a i 3a. W ramach programu odwiedzili nas pracownicy firmy Amica. Byli to głównie serwisanci i Panie pracujące w dziele HR.

Warsztaty miały na celu rozwinąć kompetencje miękkie i twarde. Podczas warsztatów uczniowie mieli możliwość dowiedzieć się jakie oczekiwania będzie przed nimi stawiał przyszły pracodawca. Była to również okazja, aby  zapoznać się z profilem idealnego pracownika. Ponadto rozwinęli również swoją wiedzę techniczną, a mianowicie mogli naocznie zapoznać się z elementami z jakich składa się pralka. Uczniowie mieli również okazje dowiedzieć się jak poprawnie diagnozować usterki napotkane na drodze pracy serwisanta.

Warsztaty dla uczniów były bardzo owocne, wielu z nich będzie mogło sprawdzić swoje siły na tygodniowych praktykach, które odbędą się w marcu w firmie Amica. Cień serwisanta jest jednym z wielu elementów programu Nauka od kuchni.

Tekst: Sabina Marciniak