28 listopada na terenie szkoły w ramach programu Nauka od kuchni odbędą się warsztaty, które będą dotyczyły interdyscyplinarności rozumianej jako łącznie umiejętności miękkich z twardymi.

Celem programu edukacyjnego  „Nauka od kuchni”  jest efektywne przygotowanie uczniów kierunków elektronicznych do wejścia na rynek pracy. Motywem przewodnim jest pomoc w planowaniu ścieżek kariery i zapoznanie się z wymaganiami pracodawców z branży AGD. Warsztaty będą składały się z dwóch części. Pierwsza - twarda będzie to spotkanie z serwisantem, który będzie omawiał swoją pracę, ciekawe przypadki, diagnozowanie usterek oraz naprawę małego AGD.  Natomiast część miękka będzie dotyczyła technik sprzedażowych oraz obsługi klienta. Partnerem programu jest firma Amica, jeden z liderów branży przemysłowej sprzętu AGD. W późniejszym czasie uczniowie w ramach programu będą mogli dowiedzieć się jak wygląda praca w firmie Amica, gdzie mogą znaleźć zatrudnienie lub miejsce na praktyki.

Tekst: Sabina Marciniak