Dnia 23 września w Zespole Szkół nr1 im. Powstańców Wielkopolskich we Wronkach, czyli w Szkole na Leśnej, odbyła się prezentacja projektu SWOI „Strategia Wolnych i Otwartych Implementacji jako innowacyjny model zainteresowania kierunkami informatyczno-technicznymi oraz wspierania uczniów i uczennic w kształtowaniu kompetencji kluczowych”.

Na spotkanie stawiła się zainteresowana grupa młodzieży z klas technikum elektronicznego i informatycznego, począwszy od klas pierwszych a skończywszy na klasach maturalnych.

Założenia projektu przedstawił Pan Bartosz Ewertowski, który w formie quizu z nagrodami pobudził młodzież do aktywnego udziału w spotkaniu i w ten sposób zaprezentował możliwości jakie daje użytkowanie legalnego i otwartego oprogramowania.

Na zakończenie spotkania wyłoniła się reprezentacja młodzieży, która będzie uczestniczyć w zajęciach i zniecierpliwiona oczekuje na pierwsze zajęcia.

Tekst i fotografie: Marcin Idaszek