Otwarty Turniej e-sportu i Robotyki Amatorskiej

Idea przeprowadzenia turnieju w naszej szkole zrodził się podczas projektu organizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i był autorskim pomysłem przewodniczącego SU - Kacpra Bąka.

Podczas zeszłorocznego zmagania uczniów, studentów i mieszkańców naszej gminy Wronki udało nam się rozegrać trzy konkurencje e-sportowe tj. zawody w grach:

• Need for Speed Underground 2
  • Counter Strike 1.2
  • FIFA 2009

Do Wronek z całej Polski zjechali także młodzi konstruktorzy robotów. Małe urządzenia zmierzyły się ze sobą na ringu. Po zaciętej walce pod kierunkiem jednego z najlepszych polskich robotyków - hobbystów, Wojtka Błauciaka, udało się wyłonić zwycięzców. Dodatkowo poza zawodami minisumo zorganizowaliśmy pokaz robotów innych kategorii, m.in. Linefollower oraz tematyczną prezentację dla uczniów technikum.

Poniżej prezentujemy film z imprezy z roku 2011.

Tekst: Karolina Bendkowska,

Kacper Bąk